כחלק מהשירותים שאני נותן ללקוחות אני מכין תקנוני אתרים, שכוללים תנאי שימוש, מדיניות פרטיות והסכם עיבוד מידע (DPA) ככל שהדבר דרוש. השירות שאני נותן הוא מעט שונה משירותים של עורכי דין אחרים כיוון שהוא עובד בצורה עמוקה יותר, שדורשת היכרות עם השירות שלכם והבנה של איך אתם עובדים. לכן, הכנתי את הדף הזה כדי להסביר מה אני צריך בדיוק, איך לשלוח לי חומרים, מה התוצרים, מה היקף הזמן שדרוש ואיך זה יראה.

לפני הכל, אפשר לראות דוגמאות של עבודות שלך?

לא כמסמכים שעשיתי ללקוחות שלי. כלומר, בתור עורך דין אני שומר בקנאות על הנכס העיקרי שלי: הלקוחות שלי. אלא אם לקוח התרברב בעבודה שעשיתי לו ושיתף את זה במדיה חברתית אני לא אכתוב שעשיתי עבודה מסוימת ללקוח מסוים. עם זאת, אפשר לראות כדוגמא את מדיניות הפרטיות באתר הזה, וגם בחנות הספרים הדיגיטלית שלי, אפשר לצפות בהרצאות שלי על התחום, או להקשיב לפודקאסטים שהתארחתי בהם על הנושא.

ככלל, שיטת העבודה שלי היא של משפט-פשוט. אני מעדיף טקסטים שיהיו קריאים על ידי בני אדם מאשר להכין טקסט משפטי מסובך.

מה השירות כולל?

במסגרת השירות אנחנו נשב יחד, נאפיין את המוצר שלכם ונבין מה הממשקים שבהם מידע נאסף על הלקוחות שלכם, איך אתם מקבלים כספים, איך אתם מעבירים מידע ומה הנכס המשמעותי שלכם.

לאחר מכן, אנחנו נכין שלד. כלומר את כותרות הסעיפים שאתם הולכים לקבל במסמכים המשפטיים. אתם יכולים לקרוא את הפוסט שלי על "איך כותבים הסכם" כדי להבין כמה זה חשוב.

נאתר מה הרגולציה הרלוונטית. לדוגמא, אם השירות שלכם מיועד רק לעסקים, אז ייתכן שחוק הגנת הצרכן לא חל על השירות שלכם, ואתם לא בהכרח חייבים מדיניות ביטול עסקה בהתאם לחוק.

אם אתם מחזיקים מידע על תושבי אירופה, נבצע את ההתאמות הדרושות לפי התקנות למידע על תושבי אירופה.

לאחר הכנת השלד, נתחיל בלמלא יחד תוכן לתוך השלד. נערוך שתיים או שלוש שיחות יחד כדי לעבור על הטקסט ולוודא שהוא ברור מספיק ושאין חוסר הבנה ביננו.

אם צריך לרשום מאגר מידע אז נבצע יחד את הרישום.

לאחר מכן, נקח את הזמן, נתן לכמה לקוחות שלכם לקרוא ולוודא שהם מבינים את הנוסח.

ואז נשיק את המוצר שלנו. אני רוצה שתתגאו במסמך ותגידו שהוא קריא ושאדם פשוט, ולא עורך דין, יכול להבין אותו.

מה אתה צריך כדי לתת לי הצעת מחיר?

אפיון פונקציונאלי של האתר. כלומר, אם יש לכם אפיון פונקציונאלי של האתר זה יגרום לי להבין ברגע אחד מהיר את היקף העבודה שדרושה. אני צריך תרשים שמתאר מהיכן המידע מגיע ולאן הוא יוצא, מה הממשקים שבהם מידע נאסף, מה הדרכים שהוא יוצא החוצה.

לדוגמא, אם אתם אתר שמוכר מוצר פיסי, אני צריך להבין שיש לכם ממשק עם חברת משלוחים כי במסגרת הכנת המסמכים אני אצטרך לבדוק את ההסכם עם חברת המשלוחים ולוודא שהיא באמת שומרת על הפרטיות של הלקוחות שלכם.

אני מבין שלא לכולם יש מסמך כזה. אבל כדי לתת הצעת מחיר אני צריך מסמך כזה או תיאור דומה מספיק. אני צריך לקבל אותו בכתב. לדבר בעל-פה לא יעבוד במקרה כזה כי מה שיקרה הוא שדברים ילכו לאיבוד, ישכחו, וכדומה. אנחנו נדבר מספיק בתהליך הכנת המסמך, אל תדאגו.

כמה זמן התהליך לוקח?

מרגע שאישרתם את הצעת המחיר ושילמתם מקדמה התהליך יכול לקחת בין יומיים לשבועיים, כאשר לפעמים הדבר לוקח מעט יותר. אני מעדיף לקחת את הזמן בתהליך כזה, כי במהלך השיחות צצים דברים שגורמים לכם לחשוב מחדש על שינויים באתר כדי להקטין סיכונים משפטיים.

כמה זה עולה?

אני לא יכול לתת מחיר אחיד. אני יכול להגיד שברוב המקרים הטווח הוא בין 5,000 ש"ח ל-20,000 ש"ח, וזה תלוי מאוד בסוג השירות שצריך לתת לו מענה, כמות השפות (האם רק באנגלית, האם גם בעברית, האם בשתיהן?), האם צריך לרשום מאגר מידע על הדרך וכמות ההסכמים שצריך לבדוק מול ספקים חיצוניים (ספקי אחסון, סליקה, משלוחים וכדומה).

אבל באתר "מדיניות פרטיות" זה יותר זול.

נכון. אם אתם מחזיקים יישום קטן שלא ממש מפעיל שירותים מסובכים, ואתם יודעים מה אתם עושים, רוב הסיכויים שתוכלו לחולל לבד מדיניות פרטיות, הצהרת נגישות ומדיניות ביטול עסקה והחזרת מוצרים.

השירות האוטומטי מיועד למי שמבין מה הוא עושה. לדוגמא, לאתרי איסוף לידים או לאפליקציות קטנות שלא אוספות יותר מדי מידע.

תמיד אפשר למצוא דוגמאות חינמיות ברשת, וברוב המקרים הן יהיו מספקות. השירות שאני נותן הוא שירות מותאם אישית.

מעולה! אני רוצה.

שמח לשמוע. יש כאן טופס לקבלת הצעת מחיר.